Üç polis bir avukatı dövdü

Üç polis bir avukatı dövdü

Olay, İlkadım ilçesinin 19 Mayıs Mahallesi Gazi Caddesi ile Talimhane Caddesi’nin kesiştiği yerde dün meydana geldi. İddiaya göre, otomobiliyle Gazi Caddesi’nden Talimhane Caddesi’ne dönen Samsun Barosu avukatlarından Adem Erol ile Talimhane Caddesi’nden Gazi Caddesi’ne dönen içinde otomobildeki 3 sivil polis arasında yol verme meselesi yüzünden tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine araçlarından inen polis memurlarının Avukat Adem Erol’u önce aracının içinde ardından da aracın dışında darp ettikleri ileri sürüldü. Olayda yaralanan Erol, Gazi Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Ayakta tedavi gören Av. Erol, Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı’na kendisini darp edenlerin 3 polis memuru olduğunu ileri sürerek şikayetçi oldu. Savcı olayla ilgili soruşturma başlattı. Saldırı anı ise bir iş yerinin güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

Samsun Barosu Başkanı Av. Necat Anıl ise Av. Adem Erol’a yapılan saldırıyı kınadıklarını söyledi. Başkan Anıl yaptığı açıklamada, sorumluların cezalandırılmasını isteyerek olayın takipçisi olacaklarını belirtti.
Öte yandan, saldırıya uğrayan Erol’a yapılan alkol testinde alkollü çıktığı ve ehliyetine de 2 yıl süreyle el koyulduğu öğrenildi.

admin 34
Cevap bırakın