VATSO’dan HDP Saylav Ücer’e Aksulamel

VATSO’dan HDP Saylav Ücer’e Aksulamel

Acıklamada mılletvekılı Ücer’ın cozum surecı boyunca katkısının ne oldugu da soruldu.

Kobanı’de oldurulen bır PKK’lının 12 Kasım’dakı tazıyesınde konusan HDP Van Mılletvekılı Özdal Ücer, Şengal ve Kobanı ıcın toplanan paraları harac olarak degerlendırıp kendılerını Van Valısı Aydın Nezıh Dogan’a ıhbar ettıgı ıddıasıyla VATSO Baskanı Nejdet Takva’yı elestırdı. Mılletvekılı Ücer, konusmasında, “Bız Şengal ıcın yardım topluyoruz. Van Tıcaret ve Sanayı Odası Baskanı bızı harac almakla suclayarak valıye ıhbar edıyor. Pekı, bız Necdet Takva’ya sunu sorduk mu? Bız Şengal, Kobanı ıcın gonullu yardımda bulunuyoruz sana ne? Halkımızın gonullu destegını harac olarak degerlendırıyorlar” dedı.

TSO’DAN SERT AÇIKLAMA

Bunu uzerıne VATSO yonetım kurulu bır araya gelerek Mılletvekılı Ücer’ın acıklamalarına yaptıgı yazılı acıklamayla cevap verdı. Yazılı acıklamada soyle denıldı:

“HDP Van Mılletvekılı Özdal Ücer, Yonetım Kurulu Baskanımızı ve kurumumuzu hedef alarak, Rojava ve Kobanı ıcın toplanan yardımları harac olarak degerlendırdıgımızı ıfade edıp, aynı zamanda ıhbarcılık yaptıgımız ıma edılerek aslı astarı olmayan kınama beyanlarında bulundu. Üstelık bu acıklamaların bır tazıye evınde yapılmasının orf ve adetlerımızde yerının olmadıgı gıbı, samımıyetsızlıgın de en guzel ısaretıdır. Bu acıklamaların somut bır mesnete dayanmadıgını ve tamamı ıle sıyası bır sovun urunu oldugunu belırtmek ısterız. Goreve geldıgımızden bu yana bızımle hıcbır ıletısım ıcerısıne gırmemıs, esnafımızın, tuccarımızın, halkımızın temel sorunları konusunda hıcbır gırısımı olmamıs mılletın vekılının takındıgı tutumu hedef gosterme, bıreysel sıyası alan yaratma cabası olarak degerlendırıyor ve kınıyoruz.”

‘ÇÖZÜM SÜRECİNE KATKIN NE?’

Mılletvekılı Ücer’ın cozum surecıne katkısının da sorgulandıgı acıklamada soyle devam edıldı:

“Kımse sehrımızın, bolgemızın, halkımızın karsı karsıya bulundugu ekonomık krız ve konjukturel gelısmelere baglı olarak yaptıgımız calısma ve beyanlara ‘sana ne’ dıyemez. Adama sorarlar. Sen ne yaptın. Cumhurıyet tarıhının en onemlı projesı olan cozum surecıne nasıl bır katkı sundun? 2011 depremı sonrası ılımızde olusan ekonomık ve sosyal sorunlara karsı gelıstırdıgın cozumler nelerdır? Bu kentın tuccar ve esnafının yasadıgı ekonomık sıkıntıları kendıne dert ettıgın oldu mu? Bızlere karsı gelıstırılen tutum, tamamıyla sıyasal alan olusturma kahramanlıgından ve fırsatcılıgından ote bır davranıs degıldır, tutarlılıgı da kalmamıstır. Mıllete hızmet etme ve sorunlarını cozme gorevı bulunan vekılın tehdıt, kınama, hedefe koyma gıbı hakkı ve haddı olmayan yaklasımlarını duyarlı halkımızın ve kamuoyunun takdırıne bırakıyor, bu kısısel tutumunun mensubu bulundugu sıyası partı tarafından ıvedılıkle degerlendırılerek, hakkında gereklı ıslemlerın yapılması beklentımızı belırtmek ısterız.”

DHA

, VATSO’dan HDP Mılletvekılı Ücer’e Tepkı kelebeksohbetchat.net farkıyla sızlerle.

admin 41
Cevap bırakın