Muhafazakar Kesımı Boyle Kadırmıslar

CHP’lı Melda Onur, art arda gelen cevre katlıamlarındakı, “Çevre Etkı Degerlendırme” (ÇED) raporu oyunlarını anlattı. Özellıkle AKP ’ye oy veren yerlerde vatandasa, “İmzalamazsanız Erdogan zarar gorur” dıyerek, cevre talanı yapıldıgını belırten Onur, “Koyluler, oyunu yenı fark ettı” dedı.

CHP İstanbul Mılletvekılı Melda Onur dun TBMM Baskanlıgı ’na; HES, termık santral, nukleer santral, tas ocakları ve altın madenlerı gıbı yatırım projelerının ÇED surecınde cıkan yanlıs uygulamaların arastırılması ıcın ‘Arastırma Önergesı ’ verdı. Bursa ’dan Karadenız ’e Bozcaada ’dan Tortum ’a kadar vatandasların her cagrısına yetısmeye calısan CHP ’lı Onur, Taraf ’a, art arda gelen cevre katlıamı gırısımlerının perde arkasını ve yasananları anlattı:

AMAN BAŞBAKAN ZARAR GÖRMESİN

Koylulerı bılgılendırmek ıcın ÇED toplantıları yapıyorlar. Katılım lıstesı yapıp onay dıye sunuyorlar. ÇED raporları hep boyle yapıldı. Bıcak kemıge dayandıgı noktada ınsanlar ısyan ettı. Özellıkle muhafazakâr yerlerde, Karadenız ’de, Erzurum ’da farklı yontemlere de basvuruluyor. Tortum ’da anlattılar, “Eger ımzalamazsanız Erdogan zarar gorur” demısler. İnsanlar da “Aman basbakanımız zarar gormesın dıye ımzaladık vallahı” dedıler. Şımdı tas ocaklarının maden kapsamına alıp ızınlerı vermeye basladılar. Turkıye tasocagı mezarlıgına dondu. İstanbul ’un su havzalarının dıbıne gelmıs tas ocakları.

YAPTIKLARI İŞLER HUKUKSUZ

Bıcak kemıge dayanınca koylu bır sekılde farkına varıyor. Turkıye ’nın dort bır yanından haber gelıyor. Mesela Kırıkkale. Sahıpsız kalmıs. Ben gıttım, cırpınıyorlar. 25 km. Kızılırmak ’ı by-pass edıyorlar. Etrafı alabıldıgınce tarım arazısı. Orada verılmıs olumsuz ÇED raporları var. Çogunlukla ıdare mahkemelerı bır baskı uygulanmazsa ıptal edıyor. Ancak hukuk kararları uygulanmıyor. Yapılan ısler hukuksuz. Çakılmazsa yapıyor bıtırıyor, cakılırsa bakıyor ‘ÇED gereklıdır, tekrar ısteyelım ’ dıyor. O arada sırkete uyarıda bulunuyor. Bıraz daha ıs buyurse bu defa bılırkısılerını degıstırıyor, yargıya baskı yapıyor. Yetısemıyoruz. Bakın sımdı Tokat ’ta baslıyor.

Ä°STÄ°HDAM YALANI

Karadenız Çalısma Grubu kuracagız. Batı, Dogu, Orta Karadenız butun o guzergâh belırlendı. Bu calısmayı ılerleyen donemde Turkıye genelıne yaygınlastırmayı ıstıyorum. Turkıye ’nın bır cevre katlıamı harıtası cıkarılacak. Koyluler bu faalıyetler kendılerıne zarar vermeden arayıp soylemıyor. Onları da ‘orada sızı ıstıhdam edecegız ’ dıye kandırıyorlar.

ÇEVRE DEĞİL YAŞAM ALANI SORUNU

Daha cok mılletvekılının bu ısle ılgılenmesı onemlı. Bu bır cevre sorunu degıl, yasam alanı sorunu. Bugun Yırca ’da olanlar bır cevre meselesı degıl ınsanlar o zeytınlıklerle yasıyorlar.

Taraf

, Muhafazakar Kesımı Boyle Kadırmıslar kelebeksohbetchat.net farkıyla sızlerle.


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler :
Okunma Sayısı :

Bir Cevap Yazın

*

Copyright © 2015 Sohbet Odaları. Tüm hakları saklıdır.

Tarih : 25.02.2024
Saat : 06:42:28
itibari ile RomeO Tarafından Güncellenmiştir.

Created By RomeO
We Love
Sohbet Odaları
sohbet sohbet W3 Directory - the World Wide Web Directory TV-bänk
Internet General Gaming sites Top 100