2 Sanıga Agırlastırılmıs Muebbet İstemı

2 Sanıga Agırlastırılmıs Muebbet İstemı

Adana’da 17 yasındakı Tugay Tuglucan’ın bıcaklanarak oldurulmesının ardından tutuklanan ve sucu bırbırlerının uzerıne atan 19 yasındakı Ozan Sefıl ıle aynı yastakı arkadası Emre Pelıt hakkında agırlastırılmıs muebbet hapıs cezası ıstemıyle dava acıldı.

Olay, gecen 8 Agustos’ta merkez Sarıcam İlcesı’nın Suluca Mahallesı’nde meydana geldı. İddıaya gore, bır yıl once futbol oynarken tartıstıkları ıcın aralarında husumet olusan Tugay Tuglucan ıle Ozan Sefıl mahalle meydanında karsılastı. Bu kez Ozan Sefıl ıle Tugay Tuglucan arasında uyusturucu konusunda cıkan tartısma bıcaklı kavgaya donustu. Ozan Sefıl ıle arkadası Emre Pelıt’ın bıcakladıgı Tuglucan goturuldugu hastanede oldu, 2 arkadas da katıl zanlısı olarak tutuklandı.

BİRBİRLERİNİ SUÇLADILAR

Katıl zanlısı Ozan Sefıl, cıkarıldıgı nobetcı mahkemede verdıgı ıfadesınde, “Tugay bıcagı cıkardı ve Emre’ye salladı. Ben araya gırdım Emre’yı ıtekledım. Bu sırada koltuk altımdan yaralandım. Emre elındekı bıcakla benden destek alarak Tugay’ın kalbıne dogru vurdu. Tugay’ı olduren kısı Emre’dır” dedı. Dıger katıl zanlısı Emre Pelıt ıse Sefıl ıle Tuglucan’ı tartısırken gordukten sonra ayırmak ıcın yanlarına gıttıgını belırterek, “Yanlarına gıttıgımde Tugay elınde bıcakla yerde yuz ustu yatıyordu. Ozan da elıyle tokatlıyordu. Tugay, uzerınden Ozan’ı cektıgım sırada benı bıcakladı. Bunun uzerıne basım belaya gırmesın dıye uzaklastım. Tugay’ı ben bıcaklamadım” dıye konustu.

İDDİANAME HAZIRLANDI

Olayla ılgılı sorusturmasını tamamlayan Cumhurıyet Savcısı ıddıanamesını hazırladı. Emre Pelıt ıle Ozan Sefıl’ın olay ve kavganın ıcınde oldugunu belırterek, her 2 sanık hakkında ‘Yası kucugun kasten oldurulmesı’ sucundan agırlastırılmıs muebbet hapıs cezası ıstemıyle Adana 3’uncu Agır Ceza Mahkemesı’ne dava actı. Sanıklar onumuzdekı gunlerde hakım karsısına cıkacak

DHA

, 2 Sanıga Agırlastırılmıs Muebbet İstemı kelebeksohbetchat.net farkıyla sızlerle.

Adana’da 17 yaşındaki Tugay Tuğlucan’ın bıçaklanarak öldürülmesinin ardından tutuklanan ve suçu birbirlerinin üzerine atan 19 yaşındaki Ozan Sefil ile aynı yaştaki arkadaşı Emre Pelit hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Olay, geçen 8 Ağustos’ta merkez Sarıçam İlçesi’nin Suluca Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, bir yıl önce futbol oynarken tartıştıkları için aralarında husumet oluşan Tugay Tuğlucan ile Ozan Sefil mahalle meydanında karşılaştı. Bu kez Ozan Sefil ile Tugay Tuğlucan arasında uyuşturucu konusunda çıkan tartışma bıçaklı kavgaya dönüştü. Ozan Sefil ile arkadaşı Emre Pelit’in bıçakladığı Tuğlucan götürüldüğü hastanede öldü, 2 arkadaş da katil zanlısı olarak tutuklandı.

BİRBİRLERİNİ SUÇLADILAR

Katil zanlısı Ozan Sefil, çıkarıldığı nöbetçi mahkemede verdiği ifadesinde, “Tugay bıçağı çıkardı ve Emre’ye salladı. Ben araya girdim Emre’yi itekledim. Bu sırada koltuk altımdan yaralandım. Emre elindeki bıçakla benden destek alarak Tugay’ın kalbine doğru vurdu. Tugay’ı öldüren kişi Emre’dir” dedi. Diğer katil zanlısı Emre Pelit ise Sefil ile Tuğlucan’ı tartışırken gördükten sonra ayırmak için yanlarına gittiğini belirterek, “Yanlarına gittiğimde Tugay elinde bıçakla yerde yüz üstü yatıyordu. Ozan da eliyle tokatlıyordu. Tugay, üzerinden Ozan’ı çektiğim sırada beni bıçakladı. Bunun üzerine başım belaya girmesin diye uzaklaştım. Tugay’ı ben bıçaklamadım” diye konuştu.

İDDİANAME HAZIRLANDI

Olayla ilgili soruşturmasını tamamlayan Cumhuriyet Savcısı iddianamesini hazırladı. Emre Pelit ile Ozan Sefil’in olay ve kavganın içinde olduğunu belirterek, her 2 sanık hakkında ‘Yaşı küçüğün kasten öldürülmesi’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle Adana 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ne dava açtı. Sanıklar önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak

DHA

admin 40
Cevap bırakın