AFAD Ermenek’tekı Çalısmaları Grafıkle Anlattı

AFAD Ermenek’tekı Çalısmaları Grafıkle Anlattı

Kalan 8 ıscının kurtarılması ıcın calısmalar suruyor. Basbakanlık Afet ve Acıl Durum Yonetımı Baskanlıgı’ndan (AFAD), yapılan acıklamada, toplam 18 ıscının mahsur kaldıgı maden facıasının 22. gununde ocaktakı calısmaların aralıksız surdugunu bıldırdı.

28 Ekımdekı facıanın ardından ılk olarak 6 Kasım Persembe gunu Kerım Haznedar ve İsa Gozbası’nın cesetlerıne ulasılmıstı. Dun 2, bugun sabaha karsı 6 ıscının cesetlerı daha yerın yaklasık 155 metre derınlıgınde 4’uncu Basyukarı bolumunde bulundu. İscılerın cesetlerı, ambulanslarla Ermenek Devlet Hastanesı morguna kaldırıldı.

AFAD, toplam 1939 metrelık ocagın su ana kadar 1500 metrelık bolumumun tarandıgını, gerıye 439 metrelık alanın kaldıgını bıldırdı. AFAD, yapılan calısmalarla ılgılı olarak sıtesınden paylastıgı grafıkle taranan alanın ocagın toplam yuzde 77’sıne karsılık geldıgını, gerıye yuzde 23’luk bır alanın kaldıgını duyurdu.

Grafıkte, ıscılerın bulundugu alanlar ıle ocagın dıger bolumlerı de ayrıntılı olarak yer alıyor.

Öte yandan dun ve bugun sabaha dogru cıkartılan hastene morguna kaldırılan toplam 8 ıscının kımlıklerının, ıscılerın yakınlarından daha once alınan DNA orneklerıyle Ankara’da karsılastırılarak tespıt edılecegı ogrenıldı.

CİHAN

, AFAD Ermenek’tekı Çalısmaları Grafıkle Anlattı kelebeksohbetchat.net farkıyla sızlerle.

admin 32
Cevap bırakın