Ahmet Taner Kışlalı Evinin Uğrunda Anıldı

Ahmet Taner Kışlalı Evinin Uğrunda Anıldı

Saldırının olduğu yerde toplanan çok sayıda vatandaşa Kışlalı ’nın ailesi, CHP İzmir Milletvekili ve gazeteci Mustafa Balbay, CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, CHP Çankaya İlçe Başkanı Mehmet Perçin, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Cumhuriyet gazetesi yazarı Işık Kansu, Atatürkçü Düşünce Derneği yöneticileri ile üyeleri ve sevenleri katıldı.

Törende konuşan Mustafa Balbay, “Bizim, Ahmet Taner Kışlalı ’ya borcumuzu ödeyebilmemiz için O ’nun düşüncelerini iktidara taşımamız gerekmektedir. Ancak o gün bu borç ödenmiş olur.” şeklinde konuştu. Levent Gök ise “Ahmet Taner Kışlalı ’yı öğretim üyeliğinden daha çok Atatürk ’ü ve Cumhuriyeti anlatırken tanıdık. Laik Cumhuriyete karşı tehlikeleri anlattı bize. Çoğumuzun göremediğini yıllar önce görmüştü. Bizler çok anlayamadık o zaman ama şimdi çok iyi anlıyor ve ondan özür diliyoruz.” ifadelerinde bulundu.

TAŞDELEN: MUSTAFA KEMAL ’İN AYDINLANMA DEVRİMİNE HER ZAMAN SAHİP ÇIKACAĞIZ

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen de, “Aydınlar, bilim insanları bedenen ölseler bile fikirleriyle ve düşünceleriyle hep hayatta olurlar. Bundan yüz sene sonra da Kışlalı fikirleri ve idealleriyle yaşıyor olacak. Bizim için O ’nun fikirlerini bugün yaşatmak boynumuzun borcudur. 15-16 yaşlarımda başucumda O ’nun kitabı vardı. Mülkiye ’de okurken dünyayı algılamamı sağlayan ders kitabının yazarıydı Ahmet Taner Kışlalı. Ahmet Taner Kışlalı ’nın, Uğur Mumcu ’nun, Muammer Aksoy ’un, Bahriye Üçok ’un hepimizin üzerinde emeği var.” dedi. Taşdelen sözlerini; “Bir kişi var ki, bütün Türkiye ’de, Fırat ’ın akan suyunda, Çukurova ’nın açan pamuğunda emeği var, O ’da Mustafa Kemal Atatürk. Mustafa Kemal ’in aydınlanma devrimine her zaman sahip çıkacağız.” şeklinde tamamladı. CİHAN

, Ahmet Taner Kışlalı Evinin Önünde Anıldı kelebeksohbetchat.net farkıyla sizlerle.

admin 38
Cevap bırakın