Validebağ’da Yapım Gerginliği

Validebağ’da Yapım Gerginliği

Hukuki sürecin devam ettiğini belirten mahalle sakinleri, inşaat yapılacak yerin yeşil alan olarak kalmasını istedi.

Sabah 05.00 sıralarında iş makinelerinin geldiğini gören mahalle sakinleri, ekiplere tepki gösterdi. Polis ve zabıta ekipleri de bölgede güvenlik önlemi aldı. Bunun üzerine çevre sakinleri inşaat alanına döviz ve pankart açarak nöbet tutmaya başladı. Bazı mahalle sakinleri, buranın yeşil alan ya da çocuk parkı olmasını istediklerini dile getirdi.

Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna da çalışmaların yapıldığı bölgeye gelerek mahalle sakinlerine destek verdi. Birkaç gün önce dozer ve inşaat ekiplerinin geldiği arazide olayları yatıştırmaya çalıştıklarını söyleyen Gürtuna, “Uzlaşma yaklaşımı bu operasyonun gizlenmesi amacını taşıyormuş, dini değerleri olan bir insan olarak buna çok üzüldüm. Ağlamak geldi içimden, o kadar rencide oldum. İşin geldiği boyut üzüntü verici bir hale geldi.” dedi.

Sabah erken saatlerde baskın tarzında bir olayın cereyan ettiğini söyleyen Gürtuna, “Yapılmak istenen cami hayırlı bir iş. Ama yapılma tarzı itibariyle insanları rahatsız eden bir tarzı var.” ifadelerini kullandı. Hukuki sürecin devam ettiğini sözlerine ekleyen Gürtuna şöyle konuştu: “Sitelerin diğer yanlarında camiler var. Camilerde insanlar yok. Bir saf, iki saf, bazen 2-3 kişi oluyor. Camiler dolar taşar da yeni camiye ihtiyaç olur yaparız. Öyle bir durum söz konusu değil. Keşke daha olumlu ve uyumlu şekilde çözülseydi. Önce bu insanların ikna edilip rızalarının alınması gerekirdi.”

CİHAN

, Validebağ’da İnşaat Gerginliği kelebeksohbetchat.net farkıyla sizlerle.

admin 34
Cevap bırakın