Bayrağının Çak Ve Busmamış Açık Reaksiyon Çekti

Bayrağının Çak Ve Busmamış Açık Reaksiyon Çekti

Şehit ve gazi yakınlarını internet ortamında buluşturan www.sakaryasehitvegazileri.com sitesi yöneticisi Erdoğan Erdoğan, Sakarya ’nın bir çok bölgesindeki asılı olan Türk bayrağının yırtık ve eskimiş olduğunu belirterek, bu bayrakların değiştirilmesi gerektiğini söyledi.

Erdoğan, yaptığı açıklamada, Erenler ilçesindeki kamyon garajı, Sakarya Modern Sanayi yanındaki Trafik Şube Müdürlüğü, Sakarya Emniyet Müdürlüğü ve Ada Alışveriş Merkezi önünde direklerde asılı Türk bayraklarının eskimiş veya uçlarının yırtık olduğunu söyledi.

Bayrakların tepkilerine rağmen halen yenisiyle edğiştirilmediğini ifade eden Erdoğan “Konuyu yetkililere ve ilgili mercilere ilettik. Renginin şehitlerimizin kanından alan şanlı bayrağımızın bu şekilde olması kabul edilemez. Özellikle kamu kurumlarında bu şekilde olması asla kabul edilemez, bir durumdur. Bu konuda gerekli tedbirlerin alınmasını varsa görevini yerine getirmeyenler hakkında yasal işlem yapılmasını istedik. Ancak bir gelişme olmadı. konuyu BİMER ’e taşıdık.” diye konuştu.

Bayrak Kanunu ’na uymayan bu durumu savcılığa suç duyurusunda bulunmak istediklerini, ancak 2009 yılında değişen Bayrak Kanunu ’na göre kanuna muhalefet bir durum varsa ilk önce bayrağın bulunduğu adresteki kaymakamlığa dilekçe ile başvurulması gerektiğini dile getiren Erdoğan “Başvurunuza rağmen kaymakamlık gereğini yapmazsa o zaman savcılığa başvuruyorsunuz. O yüzden bekledik ama halen değişmedi. Savcılığa suç duyurusunda bulunacağız. Buradan yetkililere sormak istiyorum; şanlı bayrağımıza saygımız bu mu? Şanlı bayrağımızın bu şekilde olması bizleri üzmektedir, lütfen tüm kurum, kuruluş ve özel sektör rengini şehit ve gazilerimizde alan şanlı bayrağımıza daha hassas olsunlar ve hak ettiği değeri fazlası ile göstersinler. Son olarak sayın valimizden bu konuda ciddi tedbirlerin alınması istiyorum.” şeklinde konuştu.

CİHAN

, Bayrağının Yırtık Ve Bakımsız Hali Tepki Çekti kelebeksohbetchat.net farkıyla sizlerle.

admin 36
Cevap bırakın