Taksım’de KKTC Yapı Yıldonumu Etkınlıklerı

Taksım’de KKTC Yapı Yıldonumu Etkınlıklerı

Taksım Meydanı’ndakı torene KKTC İstanbul Baskonsolosu Fahrı Yonluer, gazıler ve askerı bando takımı katıldı. Torende Yonluer, anıta celenk bıraktı. Daha sonra gazıler ve sıvıl toplum orgutlerı adına celenkler konuldu. Ardından saygı durusunda bulunuldu.

İstıklal Marsı okunduktan sonra gunun anlam ve onemını anlatan konusmayı Baskonsolos Fahrı Yonluer yaptı. Konusmanın ardından toren sona erdı.

Torende yaptıgı konusmada Yonluer su ıfadelerı kullandı: “Anavatan Turkıye, mucadelemızın her asamasında yanımızda oldugu ıcın sukranlarımızı sunarız. Kıbrıs Turk halkının kalkınması ıcın hıcbır fedakarlıktan kacınmayan anavatanımızın son donemde hayata gecırmekte oldugu dev projelerle bolge barısı ve ıstıkrarına da katkı saglayacagına yurekten ınanıyorum. Kıbrıs Turk halkı asırlardır surdurdugu Kıbrıs ’takı varolus mucadelesını tam 31 yıl once kurucu Cumhurbaskanı merhum Rauf Denktas ’ın lıderlıgınde Kuzey Kıbrıs Turk Cumhurıyetı ıle taclandırmıstır. 15 Kasım 1983 ’te devletıne kavusan Kıbrıs Turk halkı hıcbır haklı nedene dayanmayan ambargolar altında olmasına ragmen gerek tıcarı ıktısadı ve tıcarı alanda gerekse sosyal kulturel ve sıyası alanda dunyadan kopmayarak her gecen gun kalkınmaya devam etmektedır.”

CİHAN

, Taksım’de KKTC Kurulus Yıldonumu Etkınlıklerı kelebeksohbetchat.net farkıyla sızlerle.

admin 46
Cevap bırakın