Yozgat’ta ‘Mers Virüsü’ Şüphesi

Yozgat’ta ‘Mers Virüsü’ Şüphesi

Hasan Yılmaz, akşam saatlerinde ateşlenme, kusma ve ishal hastalığına yakalanması üzerine ailesi tarafından durumu 112 acil servise bildirildi. MERS virüsü kapmış olabileceğinden şüphelenilen Yılmaz, Yozgat Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Hasta gelmeden hastanenin acil servisi karantina altına alındı. Hastanede görevli güvenlik personeli acil servise gelen hastaları içeri almazken başka giriş bölümüne yönlendirdi. Sağlık görevlileri tarafından da olayı takip eden basın mensuplarına maske ve eldiven dağıtıldı.

Hastanın kızı, babasının geçen hafta perşembe günü hacdan geldiğini belirterek “Babam geldiğinde gayet sağlıklı ve bir sıkıntısı yoktu. Akşam rahatsızlanmış bana söylediler, ben de hastaneye getirmelerini istedim. Şuanda hastaneye geldi.” dedi.

Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Cahit Kayhan, hastanın geçen hafta hacdan geldiğini hatırlatarak “Hastamız, hacda MERS virüsü kapmış olacağı şüphesiyle hastaneye getirildi. Hastanemizde gerekli izalasyonlar yapıldı. Ancak hastanın şu an hastalığın belirtilerinden olan yüksek ateş yok. Gerekli tahliller yapıldıktan sonra durum netleşecek. Tedbir amaçlı hastanemizin acil servisine hasta girişi yapmıyoruz. Yapılan tetkik ve uygulamalardan sonra hasta alımına tekrar izin vereceğiz.” diye konuştu. CİHAN

, Yozgat ’ta ‘Mers Virüsü’ Şüphesi kelebeksohbetchat.net farkıyla sizlerle.

admin 37
Cevap bırakın