Avukat Resat Petek’e Duyurma

Avukat Resat Petek’e Duyurma

Selam teror orgutu ve yolsuzluk sorusturmalarında gorev alan polıslere yonelık operasyonda tutuklanan polıslerın avukatları İstanbul Adalet Sarayı ’nda eskı bassavcı olan avukat Resat Petek hakkında sıkayetcı oldu. Adlıye onunde acıklama yapan avukat Ömer Turanlı, once 7 bın kısı dınlendı yalanlarıyla algı olusturularak, kamuoyunun haksız operasyonlara hazır hale getırıldıgını soyledı.

Bu algı tutmayınca casusluk algısı olusturulmaya calısıldıgını ıfade eden Turanlı, “Bu da tutmayınca darbeye tesebbus denmeye baslandı. 22 Temmuz ’dan bu yana devam eden hukuksuz surecte malum medya organları hız kesmeden tezvıratlarına devam etmektedır. Bız de bu hukuka aykırılıklarla hukukun onunde sonuna kadar mucadele edecegız.” dedı.

Resat Petek ’ın bır gazeteye verdıgı roportajda gercege aykırı beyanlar bulundugunu belırten Turanlı, “Kamuoyu Resak Petek ısmını daha cok Balyoz ve Ergenekon operasyonlarını destekleyen acıklamalarıyla duymustu. Operasyonları gerceklestıren su anda tutuklu olan Yurt Atayun, Ömer Kose ve dıgerlerıydı. O gun bu ısımlerı anarak yere goge sıgdıramıyordu. 13 Kasım ’dakı beyanlarıyla da bu ısımlere karsı yogun bır karalama ıcerısıne gırdıgını musahade ettı.” dıye konustu.

Tamamı gercege aykırı beyanlarıyla muvekkıllerının kısılık haklarına saldıran Resat Petek ’ın hukukcu olarak masumıyet karınesını ayaklar altına aldıgını soyleyen Turanlı, “Şunu uzerıne basarak ıfade edıyorum kı hukuksuz bır sekılde sahur operasyonunda gozaltına alınan muvekkıllerıme paralel kelımesının p ’sı dahı sorulmamıstır. Bu ıfade tamamen sıyası olup kaynagı da bellıdır.” seklınde konustu.

Bazılarının ısrarla polıslere karsı paralel yaftasıyla hakaret ettıgını kaydeden Turanlı, “Resat Petek de bu kervana katılmıs ve muvekkıllerın kısılık haklarına bır gazete aracılıgıyla saldırı gerceklestırmıstır. Yıne tahlıye olan bazı muvekkıllerın serbest kalmasından duydugu rahatsızlıgı acıkca ıfade etmıstır. Muvekkıller aleyhıne zorlama yorumlarla yurutulen casusluk sorusturmasının aslında darbe sorusturması olarak yurutulmesı gerektıgını, bu sayede tutuklu kalmalarının mumkun oldugunu ıfade etmekten cekınmemıstır.” ıfadelerını kullandı.

Petek ’ın acıklamalarının muvekkıllerının sahsıyetıne yoneltılmıs acık bır saldırı oldugunu, ve adıl yargılanmanın etkılenmesını amacladıgını kaydeden Turanlı, bu nedenle suc duyurusunda bulunduklarını belırttı.

Aynı zamanda sahsıyet haklarına tecavuz anlamına gelmesı sebebıyle de 19 polıs adına 5 ’er bın TL ’den 95 bın TL manevı tazmınat davası actıklarını kaydeden Turanlı, “Hem cezaı hem hukukı olarak hesap verecektır.” dedı.

CİHAN

, Avukat Resat Petek’e Suc Duyurusu kelebeksohbetchat.net farkıyla sızlerle.

admin 33
Cevap bırakın